Parodos „Pašto dėžutė – namo vizitinė kortelė“ atidarymas | Šiaurės Lietuvos kolegija

Parodos „Pašto dėžutė – namo vizitinė kortelė“ atidarymas

Renginio data: Trečiadienis, 2017, Lapkritis 8 -
nuo 16:30 iki 17:30

Pašto dėžutė – ne tik vieta korespondencijai gauti! Pašto dėžutė – išskirtinė gyvenamojo namo, sodybos ar net įstaigos eksterjero detalė, suteikianti aplinkai žaismingumo, žavesio, pasigėrėjimo, o kartais graudulio! Gyventojai, įvairius daiktus pakabinę pašto dėžutei skirtoje vietoje, išradingai prikelia juos antram gyvenimui; o kokius šedevrus kuria auksarankiai meistrai!.. Ar tikrai pašto dėžutės daug pasako apie gyventojus, jų įpročius ir estetiką, pamatysite atėję į parodą.

17.00 val.  seminarą „Epistolinis (laiškų rašymo) menas: atgyvena ar vis dar madinga?“. Lektorė Sigita Damanskienė

Laiškai – viena iš pagrindinių bendravimo formų –  yra galingas asmens ir / ar organizacijos įvaizdžio ginklas, užmezgant ar palaikant dvišalius santykius. Įprastas, tradicinis laiškas šiuolaikiniame sparčiųjų informacinių technologijų pasaulyje transfor­muojasi ir keičiasi elektroninėje erdvėje įgydamas naujų bruožų: bandysime atsakyti, ar elektroniniams laiškams galioja tradicinių laiškų taisyklės;  išsiaiškinsime, ką būtina žinoti rašant dalykinius ir asmeninius laiškus.

Ar galėtumėte, ranką pridėję prie širdies, pasakyti, jog laišką – dalykinį: verslo, motyvacinį, padėkos ar asmeninį – parašyti lengva? Jei atsakėte „Taip“ – Jums verta ateiti į seminarą, kad tuo įsitikintumėte; o jei atsakėte „Ne“ – tikrai verta ateiti į seminarą, kad rastumėte atsakymus ir sužinotumėte instrumentus, kuriais naudojantis laiškus būtų rašyti lengviau.

Lapkričio 15 d. 17.00 val. seminaro „Epistolinis (laiškų rašymo) menas: atgyvena ar vis dar madinga?“ tęsinys. Skirtingose epochose laiškai buvo apibrėžiami vis kitaip: tai būdavo prilyginami oratorinei kalbai, tai tapdavo išpažinties ar sielos atvėrimo priemone. Mėginsime pamatuoti ranka rašyto laiško vertę bei reikšmę. Seminaro metu atsakysime į klausimą „Ar šiandien rašome laiškus ranka?“ Atsakysime ir į kitus: „Kodėl ranka rašyto laiško neįmanoma sulyginti su elektroniniu laišku?“, „Kodėl lengviau rašyti žmonėms, kurie nieko nereiškia, negu tiems, kuriuos myli? Kodėl kartais žmogaus tikrumą labiau pajauti jo laiške nei susitikęs „akis į akį“?

18.30 val. kartu su darbų vadove Dalia Jovaišiene pasidarę originalius vokus, „išleisime juos be sparnų, kad pasakytų be liežuvio...“ patiems brangiausiems žmonėms.