Kalbos kultūros ir retorikos nuotolinė paskaita | Šiaurės Lietuvos kolegija

Kalbos kultūros ir retorikos nuotolinė paskaita

Renginio data: Ketvirtadienis, 2016, Lapkritis 10 -
nuo 19:00 iki 20:30

Lavinant būsimojo specialisto kalbą be galo svarbų vaidmenį atlieka dėstytojai. Suprasdami, kad įpinti vaizdingi posakiai į mokymo procesą, atlieptų dabartinės kalbos vartosenos komunikacijos procese aktualijas (vaizdingumą, gyvumą), darytų patrauklesniu mokymosi procesą, akademinė kalba būtų suprantamesnė, įtaigesnė ir tiesa  „įeitų giliai į protą ir širdį“, KVIEČIAME akademinę bendruomenę prisijungti prie Kalbos kultūros ir  retorikos tiesioginės paskaitos nuotoliniu būdu šį ketvirtadienį 2016 11 10 19.00 val.

Paskaitos forma: atvira, apibendrinamoji klausyto kalbos kultūros ir retorikos kurso paskaita.

Paskaitos tema: „Smulkioji tautosaka profesinėje kalboje“

Paskaitos siekis: padėti paskaitos dalyviams įsisąmoninti, kokia yra bendrinės kalbos paskirtis ir funkcijos, ugdyti atsakomybės už savo kalbą jausmą

Paskaitos siekiniai:

•       atskleisti smulkiosios tautosakos vartojimo galimybes ugdant būsimų specialistų kalbą efektyvios komunikacijos kontekste;

•       turtinti studentų žodyną patarlėmis ir vaizdingais posakiais bei skiepyti norą juos vartoti realiose kalbinėse situacijose. 

Paskaitos metodai: vaizdinga atskirų mokymosi atvejų, situacijų analizė, reagavimų išsakymas, remiantis realiais pavyzdžiais iš kalbos kultūros ir retorikos paskaitų.