Turiningos moksleivių atostogos Šiaurės Lietuvos kolegijoje organizuotoje dienos stovykloje „Aš turėsiu ką veikti per rudens atostogas“ | Šiaurės Lietuvos kolegija

Turiningos moksleivių atostogos Šiaurės Lietuvos kolegijoje organizuotoje dienos stovykloje „Aš turėsiu ką veikti per rudens atostogas“

2018-11-06

Šiaurės Lietuvos kolegijoje moksleivių rudens atostogų metu (nuo 2018 m. spalio 29 d. iki lap-kričio 2 d.) jau antrus metus iš eilės organizuota nemoka moksleivių dienos stovykla „Aš turėsiu ką veikti per rudens atostogas“. Ugdomosiose ir pažintinėse veiklose, žadinančiose kūrybinį smalsumą ir vaizduotę, lavinančiose bendravimo įgūdžius, skatinančiose teigiamą savęs vertinimą ir toleranciją, propaguojančiose fizinį aktyvumą, dalyvavo 20 Šiaulių miesto pietinio rajono moksleivių, kurių amžius nuo 7 iki 12 metų. Vaikų dienos stovykla organizuota įgyvendinant Šiaulių miesto pietinės teritorijos bendruomenių ir NVO projektą „Jungtinės NVO ir bendruomenių iniciatyvos klestinčios visuomenės link“. Stovyklos organizatoriai – Šiaurės Lietuvos kolegija ir Šiaulių miesto savivaldybė. Finansavimo šaltinis – Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Moksleivių rudens atostogų metu kasdien nuo 11.30 iki 17.30 val. vyko įvairios kūrybinės-edukacinės veiklos bei aktyvūs užsiėmimai. Moksleivių užimtumą padėjo organizuoti Shotokan-Karate klubas „Katana“, fechtavimo klubas „Geležinė kaukė“, Lidijos Hendlingo ir dresūros mokykla, organizavusi užsiėmimą „Šuo – žmogaus draugas“, kuriuose vaikai mokėsi bendrauti su keturkojais augintiniais, galėjo pamėginti dresuotojo darbą. Su kulinarijos paslaptimis vaikus supažindino ir „saldžiaisiais“ savo darbo vaisiais virtuvėje leido pasidžiaugti „Smaguriukas“. Šiuose užsiėmimuose moksleiviai gamino ir Helovyno tematika dekoravo „Cake popsus“. Valandėlę foto modeliais leido pasijusti fotografas Ignius Kašinskas, suorganizavęs moksleiviams nuotaikingą fotosesiją ir supažindinęs su fotografo darbo specifika. „Menar“ akademijos atstovai pravedė įdomiosios matematikos ir analitikos užsiėmimus, paskatinusius į skaičius ir matematinius veiksmus pažvelgti giliau. Šv. Jurgio skautų draugija supažindino su skautybės idėja, skautiško gyvenimo ypatumais. Moksleivių stovyklos dalyviai mokėsi skautų skanduočių, visi kartu dainavo linksmas skautiškas dainas. Kasdien moksleivių laukė įvairūs aktyvūs, judrūs bei įtraukiantys žaidimai, formuojantys teigiamą požiūrį į judėjimą ir fizinį aktyvumą. Visos stovyklos veiklos vyko Kolegijos patalpose (Tilžės g. 22). Moksleiviai buvo aprūpinti įvairioms veikloms bei užsiėmimams reikalingomis priemonėmis, nemokamai maitinami kavinėje „Kolegos“.
Stovyklos pabaigoje organizatoriai kartu su moksleiviais apžvelgė stovykloje vykdytų veiklų rezultatus. Pasidžiaugta stovykloje vyravusia puikia nuotaika, draugiškais tarpusavio santykiais, naujomis pažintimis, moksleivių įgytomis naujomis patirtimis. Visi stovyklos dalyviai buvo apdo-vanoti diplomais ir individualiais nuotaikingais medaliais, už kurios organizatoriai dėkingi UAB „Sporto kalvė“ vadovui, Kolegijos absolventui, Martynui Žaliui. Už išskirtines asmenines savybes, stovykloje pademonstruotus talentus ar gebėjimus stovyklos dalyviams buvo įteiktos šios nominacijos: “Fotogeniškiausias arba perspektyvusis modelis“, „Sutvertas tik garbingoms kovoms“, „Talentingasis menininkas“, „Sportiškiausias“, „Su visais randantis bendrą kalbą“, „Inteligencijos ir elegancijos ikona“, „Nerealus humoristas“, „Būsimas vadovas“, „Virtuvės šefas“, „Randantis kalbą ir su dvikojais, ir su keturkojais“, „Žmogus, kuriam skaičiai dainuoja“, „Būsimas iškylautojų vadas“, „Energijos vulkanas“, „Pozityvumo įsikūnijimas“, „Entuziazmo ir geros nuotaikos šaltinis“, „Paslaptingiausias“, „Turintis neribotą fantaziją“, „Kunkuliuojantis neeilinėmis idėjomis“, „Diplomatiškumo įsikūnijimas“, „Špagos meistras“.
Vaikų dienos stovyklos veiklą koordinavo Agnė Čepulytė. Jai talkino savanoriai, Šiaulių universiteto gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai, Deimantė Jatkauskaitė, Gabija Baniulytė ir Vidmantas Songaila, kuriems išduoti savanoriškos veiklos pažymėjimai.
Nemokama moksleivių dienos stovykla sulaukė ypač didelio susidomėjimo – norinčių patekti į ją buvo žymiai daugiau nei organizatoriai galėjo priimti, o tai parodo didelį tokio pobūdžio stovyklų poreikį, tėvų interesą ir pačių moksleivių norą leisti atostogas naudingai ir turiningai.

Alt