Šiaurės Lietuvos kolegijoje tęsiamas verslo atstovų ir dėstytojų bendradarbiavimas: įvyko antrosios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės pagal projektą „SalesLabs“ (LLI 184) | Šiaurės Lietuvos kolegija

Šiaurės Lietuvos kolegijoje tęsiamas verslo atstovų ir dėstytojų bendradarbiavimas: įvyko antrosios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės pagal projektą „SalesLabs“ (LLI 184)

2018-10-27

2018 m. spalio 25-26 d. įvyko antrosios kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo pristatytos verslo įmonių problemos, diskutuojama apie šių problemų bei jų sprendimo integravimo į studijas galimybes, taikant probleminio mokymo metodą Šiaurės Lietuvos kolegijoje ir Rezeknės technologijų akademijoje. Tai buvo antrosios verslo atstovų ir dėstytojų, probleminio mokymo (PBL) ekspertų, kūrybinės dirbtuvės trečiajame projekto „SalesLabas“ (LLI 184) įgyvendinimo periode.
Reginyje dalyvavo Šiaulių ir Rezeknės regionų verslo atstovai, kurie identifikavo problemines veiklos sritis, silpnąsias vietas bei konkurencinius trūkumus, akcentavo savo lūkesčius dėl verslo problemų sprendimo. Vyko konstruktyvūs verslininkų pokalbiai su dėstytojais, Lietuvos ir Latvijos verslo atstovai tarpusavyje diskutavo apie verslo problemų sprendimų kryptis, tarptautinės rinkos plėtros bei eksporto didinimo galimybes. Organizuoti išvykstamieji vizitai bei pažintinės ekskursijos į Šiaulių miesto ir regiono verslo įmones.
Renginyje taip pat vyko Pardavimų laboratorijos („SalesLabs“) atidarymas. Organizuota kelių vietinių gamintojų prekių paroda, demonstruoti kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusių verslo įmonių gaminiai, vyko verslo kontaktų mugė. Pastebima, kad „SalesLabs“ veiks kaip atvira kūrybinė erdvė, kurioje vyks įvairios verslumą, įsidarbinimą bei adaptaciją darbo rinkoje gerinančios, verslo bendradarbiavimą lokaliu ir tarptautiniu lygiais plėtojančios veiklos.
Kai kurios reginyje dalyvavusios verslo įmonės buvo pagerbtos jas nominuojant. UAB „Grandbera“ išrinkta „Konstruktyviausia įmone“, kuri itin aiškiai suvokia savo verslo problemas Įmonė „PARA“ pažymėta kaip „Diplomatiškiausia ir optimistiškiausia įmonė“. „Dvasingiausia įmone“ išrinkta studija „Vija“. Organizatorių sprendimu, „Labiausiai relaksuojanti“ įmonė, kuri dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, buvo Ramūno Snarskio įmonė. „Sportiškiausia įmonė, kurios problema studentams būtų trofėjus“ išrinkta UAB „Sporto kalvė“. „Moteriškiausia ir atviriausia bendradarbiavimui įmonė“ – atitinkamai bendrovė „Krisginta“ (MAMA+ parduotuvė). „Lietuviškiausios įmonės“ titulas atiteko UAB „Transmilis“, „Kiečiausia įmone, nes geležinė logika taikoma metalinėms konstrukcijoms“, tapo bendrovė „Metal Production“. Meniškiausia įmone pripažinta „Igamtus“, „Latviškiausios įmonės“ nominacija įteikta įmonei „Gravtex“, o įmonė "SIA Zel&K” pripažinta „Neribotų galimybių įmone“.
Kitas projekto „SalesLabs“ (LLI 184) trečiojo periodo renginys, įgyvendinant „T 1.2. Studijų dalykų atnaujinimas pagal probleminio mokymosi metodą“ ir „T1.3. Atnaujintų studijų dalykų tobulinimas ir išbandymas pardavimų laboratorijoje („SalesLabs“)“ veiklas, vyks 2018 m. lapkričio 29-30 d. Šiauliuose. VšĮ „Šiaurės Lietuvos kolegija“ studentų ir dėstytojų tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse bus demonstruojami 2018-2019 m.m. Rudens semestre pasiekti Kolegijos ir Akademijos studentų komandinio darbo rezultatai, sprendžiant verslo įmonių veiklos problemas 10 PBL dalykų studijose.