Paskaita „Kiek kainuoja Ū ilgoji?“ | Šiaurės Lietuvos kolegija

Paskaita „Kiek kainuoja Ū ilgoji?“

2016-11-16

Ką pasakytumėte, jei vieną dieną jums reikėtų susimokėti šešiaženklę sumą už ne vietoje padėtas kabutes arba grąžintų jums visą partiją pagaminto produkto vien dėlto, kad parašėte ne ū ilgąją, bet u trumpąją?

Apie tai, kokia žodžio vertė, apie tikras, brangias ir skausmingas klaidas 2016 m. lapkričio 14 d. kalbos kultūros ir retorikos paskaitoje tema „Kiek kainuoja Ū ilgoji?“ pasakojo verslininkė Laima Indrašaitė-Lamauskienė, sukūrusi ženklodaros verslą UAB „Žalia linija“ ir sėkmingai vadovaujanti jau 18 metų. Savo kalboje viešnia pabrėžė du esminius momentus. Pirma, ji analizavo žodžių klaida ir patirtis semantiką teigdama, kad „klaidos ir yra klaidos, o patirtis yra patirtis, bet ne klaidos!”; antra, remdamasi pavyzdžiais teigė, kad ištartas ar parašytas žodis ir darbuotojo atsakomybė – itin svarbūs ir brangūs aspektai versle.

Nepaprastai vertingas susitikimas su verslininke pirmo kurso studentams neprailgo: jei kalbos kultūros ir retorikos dėstytoja teoriškai išaiškina, kokios dažniausiai daromos kalbos klaidos, praktiškai įrodo, ką studentas moka arba kokių kalbos žinių stokoja, tai verslininkė L. Indrašaitė-Lamauskienė, kalbėdama apie gimtosios kalbos reikšmę asmenybei ir prekės ženklui, įtikinamai pagrindė, kokia nemokėjimo kaina versle!

Apie tai „Kiek kainuoja Ū ilgoji?", galite peržiūrėti paskaitos įrašą:
https://www.youtube.com/watch?v=0Fpl3X8aYMc