Šiaulių Šiaurės Lietuvos kolegijos duomenų bazės

KTU leidyklos "Technologija" el.knygos (mokama) www.ebooks.ktu.lt

MRU el.knygų talpykla (nemokama, laisva prieiga prie 130 mokslinių knygų) ebooks.mruni.eu

VGTU el.knygų talpykla (mokama, galima prenumeruoti norimą laiką kiek nori knygų) www.ebooks.vgtu.lt

Lituanistika duomenų bazė. Pateikiami humanitarinių ir socialinių mokslų kūriniai, kurių tyrimo objektas – Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis: http://lituanistikadb.lt/lt/pradzia.html

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuorodos į Laisvai prieinamas Lietuvos ir užsienio duomenų bazes bei laisvos prieigos žurnalus.

Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės. Jas pasiekti galima per nuotolinę prieigą. Jei esate Nacionalinės bibliotekos vartotojas (kaip juo tapti, galite sužinoti čia), registruokitės el. pašto adresu e-info@lnb.lt. Laiške parašykite savo vardą, pavardę, Nacionalinės bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir el. pašto adresą. Jums bus suteikti slaptažodžiai ir atsiųsta prisijungimo instrukcija.

Lietuvos mokslinių periodinių leidinių sąrašas su papildomais duomenimis yra skelbiamas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos puslapyje.

Vytauto Didžiojo universiteto elektroninių publikacijų talpykla (VDU ePub). Didžioji dalis e.publikacijų talpykloje yra atvirai prieinamos vartotojams. VDU ePub yra užregistruota atviros prieigos talpyklų registre ROAR  tarp kitų 2963 pasaulio talpyklų.

„Verslo žinios“ – Lietuvos verslo naujienų dienraštis, kuriame pateikiamos svarbiausios dienos naujienos, ekonomikos, politikos įvykių vystymosi tendencijos ir prognozės. Visą parą atnaujinamos verslo ir politikos naujienos. Didžiausias Lietuvoje verslo informacijos archyvas – virš 170000 straipsnių nuo 1994 metų. Lietuvos verslo lyderių žinynas, kuriame pateikta daugiau kaip 3000 bendrovių informacija. Skaityti straipsniems elektroninėje versijoje reikalingas slaptažodis.  Jungtis:  http://laikrastis.verslozinios.lt (Slaptažodžio teirautis pas bibliotekininką).

Bibliografinė Europos Sąjungos oficialiųjų dokumentų bazė >>
Bazėje yra bibliografinė informacija apie ES teisės aktus ir oficialiuosius dokumentus, esančius Nacionalinės bibliotekos fonde (1992–2008 m., 40 000 įrašų) (laisva prieiga)

Nacionalinis bibliografijos duomenų bankas >> © Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Informacijos centras.
Pateikiama straipsnių bibliografija įvairiomis temomis nuo 2003 metų. (laisva prieiga)

ES teisės aktai >>
(laisva prieiga)  

Lietuvos Respublikos teisės aktų duomenų bazė >>
(laisva prieiga)

Info.lt  >>
Lietuvos, įmonės, įstaigos, organizacijos. (laisva prieiga)

Kultūros vertybių registrai >>
Nekilnojamų ir kilnojamų kultūros vertybių sąrašai. Tarp nekilnojamų vertybių atskirai išskirta: archeologinės vietos, įvykių vietos, laidojimų vietos, mitologinės vietos, monumentai, statiniai, statinių kompleksai, statinių puošyba ir įranga, urbanizuotos vietos. (laisva prieiga).

Europeana: pažinkite kultūrą >> Europos skaitmeninės bibliotekos portalas. Kaip naudotis atnaujintu portalu, galite pasižiūrėti čia >>

LiDA >>
LiDA - Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvas. Joje yra įvairūs tyrimų empirinių duomenų rinkiniai: LiDA kiekybinių tyrimų duomenų rinkiniai; tarpuniversitetinio politinių ir socialinių tyrimų konsorciumo archyvas. Informacijos paieška gali naudotis visi interneto vartotojai. Norint atlikti duomenų analizę ar parsisiųsti duomenis, reikalinga registracija.

Lietuvos statistikos departamento duomenų bazės >>
Statistikos informacinės sistemos duomenų bazėse yra sukaupta daug informacijos: statistinių rodiklių, jų aprašų ir rengimo metodikų, statistinių klasifikatorių. Statistikos departamentas teikia informacijos vartotojams išrašus iš šių duomenų bazių įvairiomis laikmenomis ir platinimo kanalais.

Straipsniai.lt >>
Portale talpinami straipsniai, naujienos. Suskirstyta pagal rubrikas. (laisva prieiga).

 

Prenumeruojamos duomenų bazės

EBSCOPublishing – tai viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas, kurį sudaro įvairios visatekstės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų klausimais:

 • Academic Search Premier
 • Business Source Premier
 • ERIC
 • Health Source: Nursing/Academic Edition
 • Health Source - Consumer Edition
 • Library, Infromation Science&Technology Abstracts
 • MasterFILE Premier
 • MEDLINE
 • Newspaper Source
 • Regional Business News
 • Teacher Reference Center
 • Green File
   

Emerald Management eJournals – tai viso teksto mokslinių žurnalų duomenų bazė, į kurią įeina verslo, vadybos, marketingo, informacijos ir komunikacijos mokslų viso teksto žurnalai.

Taylor&Francis – tai viso teksto mokslinių žurnalų duomenų bazė, humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos, technologijos, biomedicinos ir fizinių mokslų klausimais.

 

Paieška duomenų bazėse

EBSCO Publishing: duomenų bazių pristatymas.
Informacija apie paiešką EBSCO duomenų bazėje.
Informacija apie vizualią paiešką EBSCO duomenų bazėje.
Informacijos paieškos strategija (skaidrės)

Tautkevičienė, Gintarė; Burbaitė, Loreta ir kt. Naudojimasis elektroniniais mokslo informacijos šaltiniais (duomenų bazėmis): mokomoji knyga [interaktyvus]. Vilnius, 2010. Prieiga per internetą http://www.lmba.lt/node/8178. ISBN 978-609-95149-1-8

 

Jungtis prie kolegijos prenumeruojamų DB ir elektroninių knygų galima:

žJungiantis iš institucijos interneto tinklo.
Jungiantis  iš namuose esančio interneto tinklo (per VPN).

 

Prisijungimas prie DUOMENŲ BAZIŲ per VPN – mokomasis filmukas

Instrukcijas ir klientą rasite prisijungus prie emokymas ČIA "įvairus > Informacinių technologijų naudojimo instrukcijos > Prisijungimas prie prenumeruojamų duomenų bazių".